Schaeffler Automotive Aftermarket Česká republika

 
 
 
 
 
 
Historie

Podnik Historie

 
 

1976
Majitelé LuK Georg a Wilhelm Schaefflerové dávají Dr. Ernst Kohlhagemu, řediteli LuK, zelenou k založení společnosti AS Autoteile-Service GmbH & Co (AS). Schaeffler vlastnilo 50 %, Ferodo/Verto (dnes Valeo) 36 % a Häussermann 14 %, na ně mělo Ferodo/Verto opci. Servisní společnost pro automobilový aftermarket byla založena v Mörfeldenu v blízkosti Frankfurtu/Main dne 1. října 1976.

 

1977
V lednu 1977 zahájit malý osmičlenný tým činnost AS. Během roku se počet zaměstnanců zdvojnásobil. První konference prodejců AS, které se účastnilo 12 velkoobchodních společností z Německa se konala ve Vídni v prosinci 1977. AS dodalo zákazníkům první sadu katalogů. Odlišné vlastnosti: samovysvětlovací čísla dílů, v této době absolutní novinka v průmyslu.

 

1978
V květnu se ustavující schůzi marketingové pracovní skupiny účastnilo také pět zástupců dealerských společností AS. AS je prvním dodavatelem náhradních dílů spojek zavádějícím průkopnické sady spojky LuK RepSet® (včetně lamely spojky, přítlačného kotouče a vypínacího ložiska) a usnadňuje vše pro autoservisy. AS přebírá vývozní činností mateřské společnosti LuK

 

1980
Siegfried Kronmüller je jmenován ředitelem. Udržel si vedoucí pozici obchodního ředitele od založení AS.

 

1983
Je představena koncepce LuK Master-Service Concept zahrnující služby pro zvýšení konkurenceschopnosti nezávislých dílen.

 

1984
AS představuje svůj program závodních spojek.

 

1985
LuK zahajuje sériovou výrobu dvouhmotových setrvačníků pro BMW.

 

1986
V prvním kole jednání s INA v červnu 1986 položila AS základní kameny k tomu, aby se stala distributorem hydraulických komponentů INA. Díky konceptu Original-Part-Specialist-Retailer posiluje AS postavení maloobchodních podniků. “LuKrative Idea Book” se stáva bestsellerem. První velká reklamní kampaň značky LuK byla u příležitosti fotbalového mistrovství světa v Mexiku.Koncept LuK Meister-Service přichází na mezinárodní trhy (Rakousko, Dánsko, Velká Británie, Benelux, Maďarsko).Více než 1600 autoservisů v Evropě propaguje své služby pod značkou LuK.

 

1987
Prostory v Mörfeldenu praskají ve švech. Nové sídlo firmy bylo vybudováno v Langen (skladovací prostory 5250 čtverečních metrů a kancelářské prostory 2000 čtverečních metrů). AS je jednou z prvních společností, které používají interaktivní teletext.

 

1988
U příležitosti první evropské konference dealerů pod mottem "Směle na nové trhy" je oficiálně otevřeno nové sídlo. Jsou založeny dceřiné společnosti AS ve Velké Británii, v USA a v Mexiku.

 

1989
AS je sponzorem Mistrovství světa ve stolním tenisu konaném v Dortmundu.

 

1990
Stávající sortiment spojek je doplněn ambiciózním programem doplňkových řad spojek. AS zavádí projekt "System Workshop" společně s ATE. AS podporuje zavedení elektronického katalogu náhradních dílů "Teilemarkt".

 

1994
V Madridu je založeno AS Spain. Byla otevřena první dílna AUTOMEISTER - inovativní franšízový koncept pro autoservisy. AS se stává akcionářem v TecDoc.

 

1995
AS zakládá oddělení produktového managementu pro zajištění optimalizace svého prodejního programu.Je aktivována AS technická hotline.

V zájmu zajištění optimálního využití svých webových stránek používá společnost Schaeffler soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s použitím cookies. Další informace

Akceptovat